Wojciech Pietrasiewicz

doradca podatkowy

Specjalizuję się w prawie podatkowym ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień podatku od towarów i usług. Doradzam organizatorom imprez, instytucjom kultury, wydawnictwom, artystom, ale również podmiotom z branży nieruchomościowej, informatycznej, finansowej. Od prawie 15 lat z sukcesami pomagam podatnikom w trakcie kontroli postępowań podatkowych i postępowaniach przed sądami administracyjnymi.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Świąteczne życzenia

Wojciech Pietrasiewicz21 grudnia 2018Komentarze (0)

Rok 2018 zleciał mi bardzo szybko.

Zawodowo stał on pod znakiem wielu spraw ważnych dla działalności kulturalnej i rozrywkowej. Kwestia stosowania prewspółczynnika czy zasady stosowania 50% kosztów uzyskania przychodu były źródłem ogromnych kontrowersji.

I jeszcze większych emocji. Pisałem o nich wielokrotnie na łamach mojego bloga, choćby tutaj i tutaj.

Niestety, spodziewam się, że nie zostaną one rozwiązane w 2019 r. Spory dotyczące tych kwestii będą zapewne toczyć się przed organami podatkowymi i w sądach. Pewne nadzieje można wiązać z zapowiedziami Ministerstwa Kultury, mówiącymi o tym, że część spraw ważnych dla działalności kulturalnej będzie rozstrzygana w ramach Ogólnopolskiej Konferencji Kultury – wspomina o tym Gazeta Prawna.

A co w przyszłym roku?

Na pewno czeka Cię ogrom zmian w przepisach podatkowych. O najważniejszych z nich już wkrótce przygotuję kilka wpisów.

Tymczasem chciałbym bardzo podziękować Tobie za obecność na moim blogu. Szczególne podziękowania tym, którzy aktywnie komentują moje wpisy. A niekiedy dzielą się swoimi doświadczeniami i orzeczeniami:)

Dziękuję również tym z Was, którzy zdecydowali się na współpracę ze mną. Mam nadzieję, że nie zawiodłem Waszych oczekiwań. Dla mnie współpraca z każdym z Was była czystą przyjemnością. Do usłyszenia po Świętach!

Na koniec składam Tobie serdeczne życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym Roku samych miłych chwil.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy podatkowej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 509 509 974 e-mail: wpietrasiewicz@mvptax.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Doradcy Podatkowego Wojciech Pietrasiewicz Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Doradcy Podatkowego Wojciech Pietrasiewicz z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem wpietrasiewicz@mvptax.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: