Wojciech Pietrasiewicz

doradca podatkowy

Specjalizuję się w prawie podatkowym ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień podatku od towarów i usług. Doradzam organizatorom imprez, instytucjom kultury, wydawnictwom, artystom, ale również podmiotom z branży nieruchomościowej, informatycznej, finansowej. Od prawie 15 lat z sukcesami pomagam podatnikom w trakcie kontroli postępowań podatkowych i postępowaniach przed sądami administracyjnymi.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Świąteczne życzenia

Wojciech Pietrasiewicz21 grudnia 2018Komentarze (0)

Rok 2018 zleciał mi bardzo szybko.

Zawodowo stał on pod znakiem wielu spraw ważnych dla działalności kulturalnej i rozrywkowej. Kwestia stosowania prewspółczynnika czy zasady stosowania 50% kosztów uzyskania przychodu były źródłem ogromnych kontrowersji.

I jeszcze większych emocji. Pisałem o nich wielokrotnie na łamach mojego bloga, choćby tutaj i tutaj.

Niestety, spodziewam się, że nie zostaną one rozwiązane w 2019 r. Spory dotyczące tych kwestii będą zapewne toczyć się przed organami podatkowymi i w sądach. Pewne nadzieje można wiązać z zapowiedziami Ministerstwa Kultury, mówiącymi o tym, że część spraw ważnych dla działalności kulturalnej będzie rozstrzygana w ramach Ogólnopolskiej Konferencji Kultury – wspomina o tym Gazeta Prawna.

A co w przyszłym roku?

Na pewno czeka Cię ogrom zmian w przepisach podatkowych. O najważniejszych z nich już wkrótce przygotuję kilka wpisów.

Tymczasem chciałbym bardzo podziękować Tobie za obecność na moim blogu. Szczególne podziękowania tym, którzy aktywnie komentują moje wpisy. A niekiedy dzielą się swoimi doświadczeniami i orzeczeniami:)

Dziękuję również tym z Was, którzy zdecydowali się na współpracę ze mną. Mam nadzieję, że nie zawiodłem Waszych oczekiwań. Dla mnie współpraca z każdym z Was była czystą przyjemnością. Do usłyszenia po Świętach!

Na koniec składam Tobie serdeczne życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym Roku samych miłych chwil.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Doradcy Podatkowego Wojciech Pietrasiewicz w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Doradcy Podatkowego Wojciech Pietrasiewicz w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: