Wojciech Pietrasiewicz

doradca podatkowy

Specjalizuję się w prawie podatkowym ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień podatku od towarów i usług. Doradzam organizatorom imprez, instytucjom kultury, wydawnictwom, artystom, ale również podmiotom z branży nieruchomościowej, informatycznej, finansowej. Od prawie 15 lat z sukcesami pomagam podatnikom w trakcie kontroli postępowań podatkowych i postępowaniach przed sądami administracyjnymi.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

O mnie

Witaj na blogu Kulturalnie o podatkach!

Nazywam się Wojciech Pietrasiewicz i jestem licencjonowanym doradcą podatkowym. Od 2005 r. prowadzę swoją kancelarię pomagając podatnikom i kolegom prawnikom, którym rozwiązywanie łamigłówek podatkowych nie sprawia przyjemności.

Dlaczego zająłem się podatkami?

Kiedy kończyłem podstawówkę i zaczynałem liceum moim marzeniem było zostać archeologiem i nie wyobrażałem sobie, że pomaganie w prawidłowym rozliczaniu podatków i obrona klientów przed fiskusem będzie moją codziennością. Widziałem się raczej na stanowisku archeologicznym poszukującego nieodkrytych skarbów, albo piszącego książki o dynastii Piastów. Ostatecznie zwyciężył zdrowy rozsądek i swoje kroki skierowałem na Wydział Prawa Uniwersytetu Warszawskiego.

Szukałem takiej dziedziny prawa, która będzie na tyle złożona, że będzie dla mnie prawdziwym wyzwaniem i będzie na tyle zmienna, że nigdy nie będę się nudził.

I wtedy pojawiły się podatki.

Najpierw jako redaktor publikacji podatkowych, później jako autor i prawnik w międzynarodowych kancelariach, a wreszcie jako przedsiębiorca pomagający swoim klientom w ich codziennych sprawach podatkowych.

Dlaczego zdecydowałem się na pisania bloga?

Bo lubię podatki i lubię pisać.

Napisałem kilka książek i kilkadziesiąt artykułów na różne tematy podatkowe. Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj: https://taxandart.pl/. Chciałbym kiedyś napisać dobry kryminał.

Oprócz tego nałogowo czytam książki (nie tylko historyczne!) i je kolekcjonuję.

Dlaczego kultura i rozrywka?

Ponieważ lubię pracować z osobami zaangażowanymi w tworzenie kultury i rozrywki na najwyższym poziomie. Mam wtedy poczucie, że mam w tym swój mały udział.

Mam nadzieję, że znajdziesz tu informacje, które ułatwią Ci Twoją codzienną pracę.

*****