Wojciech Pietrasiewicz

doradca podatkowy

Specjalizuję się w prawie podatkowym ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień podatku od towarów i usług. Doradzam organizatorom imprez, instytucjom kultury, wydawnictwom, artystom, ale również podmiotom z branży nieruchomościowej, informatycznej, finansowej. Od prawie 15 lat z sukcesami pomagam podatnikom w trakcie kontroli postępowań podatkowych i postępowaniach przed sądami administracyjnymi.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

O blogu

W trakcie szkoleń podatkowych, które prowadzę, uczestnicy często zadawali mi pytanie skąd powinni czerpać wiedzę na temat opodatkowania działalności kulturalnej i rozrywkowej. Próbując odnaleźć odpowiedź na to pytanie (tak, wiem, jest co najmniej kilka książek o tej tematyce) uświadomiłem sobie, że bardzo trudno jest w Internecie o miejsce, w którym można by znaleźć podane przystępnie informacje o podatkowych problemach w tej działalności. A uwierz mi, jest ich mnóstwo!

Pomyślałem, że warto stworzyć takie miejsce, które pozwoli łatwiej poruszać się w gąszczu przepisów i interpretacji organów podatkowych, które często są wzajemnie sprzeczne.

W moim blogu, znajdziesz informacje o tym:

  • Jakie stawki VAT stosować na bilety na koncerty, festiwale inne imprezy?
  • Jak rozliczyć przychody artysty ze swojego występu?
  • Czy i kiedy rozliczać prewspółczynnik?
  • Co zrobić z nieodpłatnymi świadczeniami?

Jeśli chcesz śledzić na bieżąco, co dzieje się w opodatkowaniu działalności kulturalnej i rozrywkowej,

– jesteś we właściwym miejscu. Wystarczy, że zasubskrybujesz mojego bloga.

Życzę Ci miłej lektury!

*****