Wojciech Pietrasiewicz

doradca podatkowy

Specjalizuję się w prawie podatkowym ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień podatku od towarów i usług. Doradzam organizatorom imprez, instytucjom kultury, wydawnictwom, artystom, ale również podmiotom z branży nieruchomościowej, informatycznej, finansowej. Od prawie 15 lat z sukcesami pomagam podatnikom w trakcie kontroli postępowań podatkowych i postępowaniach przed sądami administracyjnymi.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Zmiany w VAT 2017 – pozostałe zmiany

Wojciech Pietrasiewicz11 stycznia 2017Komentarze (0)

Po omówieniu ograniczeń w prawie do odliczenia VAT oraz wprowadzonych sankcjach vatowskich, przyszedł czas na pozostałe zmiany w VAT 2017 istotne dla prowadzących działalność kulturalną i rozrywkową.

1. Deklaracje i informacje podsumowujące będą częściej składane
 • Informacje podsumowujące musisz składać elektronicznie co miesiąc. Usunięto możliwość składania informacji kwartalnie;
 • Tylko  mali podatnicy mogą składać deklaracje kwartalnie. Pozostali muszą składać deklaracje co miesiąc;
 • Niektórzy mali podatnicy będą musieli składać deklaracje co miesiąc (np. przez pierwsze 12 miesięcy od daty rejestracji jako podatnik VAT czynny).
2. Trudniejsze zwroty VAT
 • Możliwe wydłużenie terminu zwrotu VAT na podstawie żądania zgłoszonego przez Komendanta Głównego Policji, Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego lub Prokuratora Generalnego w związku z prowadzonym postępowaniem na okres wskazany w żądaniu, nie dłuższy niż 3 miesiące;
 • Musisz spełnić dodatkowe obowiązki (np. dostarczyć dokumenty potwierdzające zapłatę podatku za pośrednictwem rachunku) aby uzyskać zwrot w 25 dni;
 • Licz się z zatrzymywaniem kwot zwrotu na dłuższy czas przez organy podatkowe – teraz to już stała praktyka!
3. Inne
 • Wprowadzono mechanizm odwróconego obciążenia m.in. na usługi budowlane,
 • Organy mają możliwość odmowy rejestracji VAT,
 • Mogą też w określonych okolicznościach wykreślać podatników VAT z rejestru.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o tym jak zmiany w VAT (i nie tylko) wpływają na Twoje rozliczenia, zapraszam do kontaktu lub na moje szkolenie organizowane przez Wydawnictwo Prawo dla Praktyków, które odbędzie się w Warszawie 24 stycznia 2017 r. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Subskrybuj mojego bloga, a zgłaszając się na szkolenie, podaj w treści maila lub faksu tytuł jednej z książek, które znalazłem pod choinką :), a uzyskasz możliwość zapisania się na preferencyjnych warunkach.

Do zobaczenia 24 stycznia!

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Doradcy Podatkowego Wojciech Pietrasiewicz w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Doradcy Podatkowego Wojciech Pietrasiewicz w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: