Wojciech Pietrasiewicz

doradca podatkowy

Specjalizuję się w prawie podatkowym ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień podatku od towarów i usług. Doradzam organizatorom imprez, instytucjom kultury, wydawnictwom, artystom, ale również podmiotom z branży nieruchomościowej, informatycznej, finansowej. Od prawie 15 lat z sukcesami pomagam podatnikom w trakcie kontroli postępowań podatkowych i postępowaniach przed sądami administracyjnymi.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Zmiany w VAT 2017 – pozostałe zmiany

Wojciech Pietrasiewicz11 stycznia 2017Komentarze (0)

Po omówieniu ograniczeń w prawie do odliczenia VAT oraz wprowadzonych sankcjach vatowskich, przyszedł czas na pozostałe zmiany w VAT 2017 istotne dla prowadzących działalność kulturalną i rozrywkową.

1. Deklaracje i informacje podsumowujące będą częściej składane
  • Informacje podsumowujące musisz składać elektronicznie co miesiąc. Usunięto możliwość składania informacji kwartalnie;
  • Tylko  mali podatnicy mogą składać deklaracje kwartalnie. Pozostali muszą składać deklaracje co miesiąc;
  • Niektórzy mali podatnicy będą musieli składać deklaracje co miesiąc (np. przez pierwsze 12 miesięcy od daty rejestracji jako podatnik VAT czynny).
2. Trudniejsze zwroty VAT
  • Możliwe wydłużenie terminu zwrotu VAT na podstawie żądania zgłoszonego przez Komendanta Głównego Policji, Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego lub Prokuratora Generalnego w związku z prowadzonym postępowaniem na okres wskazany w żądaniu, nie dłuższy niż 3 miesiące;
  • Musisz spełnić dodatkowe obowiązki (np. dostarczyć dokumenty potwierdzające zapłatę podatku za pośrednictwem rachunku) aby uzyskać zwrot w 25 dni;
  • Licz się z zatrzymywaniem kwot zwrotu na dłuższy czas przez organy podatkowe – teraz to już stała praktyka!
3. Inne
  • Wprowadzono mechanizm odwróconego obciążenia m.in. na usługi budowlane,
  • Organy mają możliwość odmowy rejestracji VAT,
  • Mogą też w określonych okolicznościach wykreślać podatników VAT z rejestru.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o tym jak zmiany w VAT (i nie tylko) wpływają na Twoje rozliczenia, zapraszam do kontaktu lub na moje szkolenie organizowane przez Wydawnictwo Prawo dla Praktyków, które odbędzie się w Warszawie 24 stycznia 2017 r. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Subskrybuj mojego bloga, a zgłaszając się na szkolenie, podaj w treści maila lub faksu tytuł jednej z książek, które znalazłem pod choinką :), a uzyskasz możliwość zapisania się na preferencyjnych warunkach.

Do zobaczenia 24 stycznia!

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy podatkowej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 509 509 974 e-mail: wpietrasiewicz@mvptax.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Doradcy Podatkowego Wojciech Pietrasiewicz Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Doradcy Podatkowego Wojciech Pietrasiewicz z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem wpietrasiewicz@mvptax.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: