Wojciech Pietrasiewicz

doradca podatkowy

Specjalizuję się w prawie podatkowym ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień podatku od towarów i usług. Doradzam organizatorom imprez, instytucjom kultury, wydawnictwom, artystom, ale również podmiotom z branży nieruchomościowej, informatycznej, finansowej. Od prawie 15 lat z sukcesami pomagam podatnikom w trakcie kontroli postępowań podatkowych i postępowaniach przed sądami administracyjnymi.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

O płatnościach bezgotówkowych powyżej 15000 raz jeszcze

Wojciech Pietrasiewicz29 marca 20172 komentarze

Czy pamiętasz moje omówienie zmian w podatkach 2017? Wskazywałem tam m.in. na wątpliwości związane z tym kiedy musisz dokonywać płatności bezgotówkowych, aby móc zaliczyć wydatek do kosztów uzyskania przychodu. Mój krótki komentarz do zmian znajdziesz we wpisie Zmiany w podatkach 2017 – płatności powyżej 15.000 zł tylko przelewem.

Minister Rozwoju zebrał doświadczenia trzech ostatnich miesięcy i opublikował poradnik. Poradnik dotyczy tego, kiedy rozliczać swoje płatności bezgotówkowo. Znajdziesz tam informacje rozstrzygające kilka podstawowych wątpliwości związanych z tym kiedy musisz stosować płatności bezgotówkowe, aby uniknąć ryzyka zakwestionowania Twoich kosztów uzyskania przychodu. Poznasz więc w jaki sposób Minister interpretuje niektóre wątpliwe sytuacje.  Ministerialny poradnik znajdziesz tutaj.

A jeśli masz bardziej złożony problem zapraszam do kontaktu!

Miłego dnia!

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy podatkowej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 509 509 974 e-mail: wpietrasiewicz@mvptax.pl

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

adwokat wągrowiec 5 kwietnia, 2017 o 08:33

Przydają się takie informacje bo właśnie te transakcje bezgotówkowe są czasami nieporęczne i trzeba kombinować z nimi jak to jest.

Odpowiedz

Wojciech Pietrasiewicz 5 kwietnia, 2017 o 14:35

Dziękuję za komentarz 🙂
Rzeczywiście takie oficjalne wytyczne mogą być czasem pomocne. Jeszcze lepiej byłoby gdyby ministerstwo ujęło ten poradnik w formę objaśnień podatkowych. Podatnicy stosując wskazane tam zasady mogliby wtedy korzystać z dodatkowej ochrony przyznanej przez Ordynację podatkową.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Doradcy Podatkowego Wojciech Pietrasiewicz Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Doradcy Podatkowego Wojciech Pietrasiewicz z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem wpietrasiewicz@mvptax.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: