Wojciech Pietrasiewicz

doradca podatkowy

Specjalizuję się w prawie podatkowym ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień podatku od towarów i usług. Doradzam organizatorom imprez, instytucjom kultury, wydawnictwom, artystom, ale również podmiotom z branży nieruchomościowej, informatycznej, finansowej. Od prawie 15 lat z sukcesami pomagam podatnikom w trakcie kontroli postępowań podatkowych i postępowaniach przed sądami administracyjnymi.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Prewspółczynnik VAT w instytucjach kultury – Informator

Dzień dobry!

Dużym problemem w działalności instytucji kultury są obowiązujące już od ponad roku przepisy o prewspółczynniku.  Odliczenie w VAT z zastosowaniem prewspółczynnika, to obowiązek odliczenia podatku naliczonego od zakupionych towarów lub usług w proporcji obliczonej według wzorów wskazanych w ustawie o VAT lub rozporządzeniu wykonawczym do ustawy…

Skomplikowane? Aby pomóc Ci w ustaleniu, czy musisz liczyć prewspółczynnik oraz jak go liczyć, przygotowałem dla Ciebie darmowy, krótki poradnik, pt.: PREWSPÓŁCZYNNIK VAT w instytucjach  kultury – 7 pytań i odpowiedzi.

Wyślę Ci go pocztą elektroniczną, dlatego proszę zostaw mi swój adres e-mail poniżej. Możesz też zaznaczyć, jaką instytucję kultury reprezentujesz. Pamiętaj, że w każdej chwili będziesz mógł wypisać się z mojego Newslettera. W sytuacji, gdyby mój mail do Ciebie nie dotarł, sprawdź folder spam.